TurkWorks Dijital Medya Hizmetleri
Web Yazılım

Kurumsal kimliğinize, dijital dünyanın kapısını profesyonel olarak açıyoruz..

Yeni nesil web standartlarıyla arama motoru optimizasyonu baz alınarak geliştirilen arayüzleri, ihtiyaca yönelik şekillendirilebilen modüler yazılım altyapımızla birleştirip; esnek, yönetilebilir ve güçlü projelere imza atıyoruz.

TurkWorks hem kendi geliştirdiği yönetilebilir site yönetim yazılımı hemde dünyaca ünlü yazılımları geliştirerek ihtiyacınıza göre çözümler sunar.

Drupal

Açık Kaynak Kodlu İçerik Yönetim Sistemi
 

Drupal ücretsiz, açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemi altyapı yazılımıdır. Web sitelerinin yazılım dili bilmeksizin yönetilmesini sağlar. 2000’li yılların ortalarında Drupal esneklik, genişleyebilirlik, yönetim kolaylığı ve etkin bir topluluğun desteği ile popülerlik kazanmıştır.

Kullanılan içerik yönetim sistemlerindeki piyasa payı ise %5,3 dür. Aynı zamanda Drupal PHP programlama dili ile yazılmıştır. Drupal 8 ile beraber Framework kullanımı ve çok daha modern bir mimariye kavuşmuştur. Beyaz Saray (WhiteHouse.Gov) , Nasa.Gov, Grammy Awards – (grammy.com), Onion, Ain’t It Cool News, Spread Firefox, Ourmedia, Nike, KernelTrap, NewsBusters ve Defective by Design gibi birçok yüksek trafiğe sahip web sitesi tarafından kullanılmaktadır. Drupal’in çekirdek dağıtımı binlerce yazılım geliştiricisi tarafından yapılmıştır ve katılımcı olarak Sony gibi tüzel kişiler de Drupal’in geliştirilmesine katkıda bulunmaktadır. Türkiye’de de bir çok web sitesi Drupal sistemini kullanmaktadır.

TurkWorks ihtiyaç halinde Drupal için istediğiniz yazılım eklentilerini ve tema geliştirmesini yapmaktadır.

 • Türkiye’de Drupal Kullanan Bazı Siteler

  –  TMMOB (Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği) https://www.tmmob.org.tr

  –  Milli Piyango İdaresi http://www.mpi.gov.tr/

  – Tapu ve -Kadastro Genel Müdürlüğü http://www.tkgm.gov.tr/

  – Boğaziçi Üniversitesi https://cc.boun.edu.tr

  – Sabancı Üniversitesi http://www.sabanciuniv.edu/

  – Yeditepe Üniversitesi http://www.yeditepe.edu.tr

  – Mor ve Ötesi http://www.morveotesi.com

  – TÜBİTAK http://www.tubitak.gov.tr

WordPress

Açık Kaynak Kodlu İçerik Yönetim Sistemi
 

WordPress hiç bir kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan, tıklamalar ile her türlü içeriği üretmenize, internet ortamında yayınlamanıza ve yönetmenize olanak sağlayan bir içerik yönetim sistemidir.

WordPress, rakiplerine göre oldukça başarılı ve zengindir.

Guncel istatistiklere gore dünya’daki web sitelerinin %30’u WordPress alt yapısı kullanmaktadır.

Mercedes-benz.io, Time.com, Microsoft News, Pubg.com, Unicef.com, Sonymusic.com, PlayStation.Com, CNN.Com, gibi birçok yüksek trafiğe sahip web sitesi tarafından kullanılmaktadır. WordPress’in çekirdek dağıtımı binlerce yazılım geliştiricisi tarafından yapılmıştır ve sürekli geliştirilmektedir. Türkiye’de de bir çok web sitesi WordPress sistemini kullanmaktadır.

TurkWorks ihtiyaç halinde WordPress için istediğiniz yazılım eklentilerini ve tema geliştirmesini yapmaktadır.

 • Türkiye’de WordPress Kullanan Bazı Siteler

  –  Sözcü https://www..sozcu.com.tr

  –  Şok Marketler http://www.sokmarket.com.tr/

  – Cumhuriyet Halk Partisi http://www.chp.org.tr

  – Mercedes Benz http://blog.mercedes-benz.com.tr/

  – Webrazzi http://www.webrazzi.com/

  – SunExpress http://www.sunexpress.com

  – Kanal7 http://www.kanal7.com

  – Ankara Üniversitesi http://www.ankara.edu.tr

Kişiye Özel Portal Geliştirme

Portal, ingilizcede kapı anlamına gelir. İnternet dünyasında ise bir çok bilgiyi bir arada bulunduran, içerik olarak geniş web sitelerine denir. İnternet portalları, entegrasyon, özelleştirme, kişiselleştirme, kategorizasyon, arama, içerik yönetimi gibi özelliklerin birçoğunu barındırırlar. İnternet portal çözümlerini genelde dernekler, organizasyonlar ve bir çok şirketi barındıran dizin siteleri tercih etmektedir.
 

Dernek web sitesi yapımı bunlar içinde en önemlisi konumundadır. İnternet portalları özellikleri itibariyle bir çok teknolojik özellik barındırdığından, yazılım altyapısının çok üstün özellikli olması gerekmektedir.

TurkWorks, müşteri ihtiyaçlarına göre sıfırdan bir web yazılımı geliştirir. Bu geliştirmeleri yaparken dünyaca ünlü yazılım dilleri HTML5, PHP, CSS3, JQUERY, JAVASCRIPT, BOOTSTRAP, WAGTAIL, STATİC, REACT, JAVASCRIPT gibi günümüz teknolojisine uygun yazılım dillerinin geliştirir. Kişiye özel alt yapısı yazılmış web siteleri için  daha fazla teknik destek, bakım ve güncelleme ihityaçları olacağından, güvenilir bir iş ortağı ihtiyacı daha fazladır.

TurkWorks ekibi 7/24destek ile müşterileri ile ilişkilerini hiçbir zaman kesmez. 

Hizmetlerimiz

Bizi Takip Edin

(0850) 241 18 58
0 507 847 10 47