TurkWorks Dijital Medya Hizmetleri
Kullanıcı Deneyimi UX - IX WEB Tasarımı

Kurumsal kimliğinize, dijital dünyanın kapısını profesyonel olarak açıyoruz..

Bünyemizde bulunan 6 farklı departman ile uyumlu çalışarak , kurumsal kimliğinizi dijital dünyaya taşımak için, kimliğinizi yansıtan, tarafınızdan kolaylıkla yönetilebilinecek yaratıcı web tasarım fikirleri geliştiriyoruz.

Tüm web tasarımlarımızı Responsive ve mobil uyumlu olarak W3C standartlarında ,  teknolojilerimiz ile birleştirip, hazırlıyoruz. Markanız için en yaratıcı çözümleri , teknoloji ile harmanlıyoruz. 

TurkWorks profesyonel tasarım anlayışı ile, brief aşamasından test aşamasına dek, projenizi özenle ve titizlikle tamamlar.

Markanız için tasarladığımız projelerimizde modern çağa uygun responsive (mobil , tablet ) uyumlu tasarımlar geliştirilmektedir.

Firmamız tüm çalışmalarında en son teknolojik tasarım dillerini kullanmaktadır. HTML5, PHP, CSS3, JQUERY, JAVASCRIPT, BOOTSTRAP, WAGTAIL, STATİC, REACT, JAVASCRIPT teknoloji dillerini kullanır. TurkWorks tasarımlarında dünyaca ünlü Adobe Illustrator CC , Adobe Photoshop CC , Adobe Dreamweaver CC, Adobe Fireworks programları ile tasarımlarını harmanlar. 

144
Tamamlanan Proje
38 +
Devam Eden Proje
175 +
Mutlu Müşteri

TurkWorks Olarak Tüm Tasarımlarımızda UL ve UX standartlarınız baz alırız.

 
UL ve UX nedir?
Genel olarak UI ve UX’in ne olduğundan kısaca bahsedecek olursak UI arayüz tasarımını ifade ederken; UX ise deneyim üzerine kurulmuş bir tasarım sürecini anlatır. Anlamları farklı iki kavram olmalarına rağmen tasarım sürecine yön veren etkileri sebebiyle beraber anılırlar.
 
UX UI Design ne iş yapar?
UX tasarımcısı, genellikle kullanıcı araştırması ve iş akışı analizinden elde edilen sonuçlardan yararlanarak, bir ürünün kullanıcıları için geliştirmeler yapar. Genel olarak, UX tasarımcılarının çok güçlü yaratıcılık becerisine, teknik bilgiye ve problem çözme yeteneğine sahip olması gerekir.
 
UX İLE UI ARASINDAKİ FARKLAR?

Başarılı bir tasarım için birbirinden ayrılmaması, bir bütün hâlinde tasarım sürecine dâhil edilmesi gerken UX ile UI, kimi zaman birbirine karıştırılabilmekte. Bu nedenle UX ve UI tasarımların kendine has özelliklerine ve farklarına değinmek, konuyla ilgililerin aklındaki soru işaretlerini gidermede faydalı olacaktır.

UI, bünyesinde dijital aşamaları barındırırken UX, kullanıcı davranışlarına eğilir ve onları dijital dünyadan ayrı tutar ancak yine de dijital ortamda teste tabi tutar. UI, ortaya çıkan tasarımın görselliğine odaklanır, ilgili tasarımın kullanıcı gözünde nasıl görüneceğini hesaba katar. UX ise görsellikten ziyade kullanıcının bu tasarımla nasıl etkileşime geçeceğini kurgular. Bu farklardan yola çıkarak UX’ın UI’yı kapsayan daha geniş çerçeveli bir kavram olduğunu söylemek mümkündür. Diğer bir deyişle UX soyut, UI somut çıktılar verir.

Web sitesi yerine çamaşır makinesini ele alalım. Makinenin genel görünüşü, sahip olduğu renkler, düğmeler, deterjan koyma bölmeleri vb. tasarım özellikleri UI tasarımcısının sorumluluğundadır. Makine kapağının hangi yöne açıldığı, deterjan bölmesinin işlevselliği, renk uyumunun müşteriyi memnun edip etmeyeceği gibi detaylar da UX tasarımcısının ilgilendiği noktalardır. Ya da bir konutta bölmeler oluşturup bunlardan hangisinin oda, hangisinin salon, hangisinin banyo olacağını, bu alanlarda kullanılması gereken zemin ve duvar malzemelerinin hangileri olacağını ya da ışıklandırmaların nasıl yapılaması gerektiğini UX belirlerken UI, bu planları uygulamaya alan taraftır.

Çok daha basit bir örneklerle UX ile UI arasındaki farkın daha da net anlaşılması mümkün olacaktır: Bir bardak tasarımı düşünün. Sıcak içecekleri içebilmek için kullanılacak kâğıt bir bardak tasarımı UI iken bu içeceğin sıcaklığını hesaba katıp (kullanıcı deneyimini ön planda tutup) tasarımı değiştirmeden malzemenin el yakmayan özellikte seçilmesi UX’tir. Bir ketçap şişesinin kapak yukarıda kalacak şekildeki klasik tasarımı UI iken şişenin ağzı üstünde dik durur pozisyonda tasarlanması (kolay kullanım) UX’tir.

Birbirilerinden farklı yanları olsa da anıldığı üzere UX ve UI, tüm tasarımlarda bir arada kullanıldığında ortaya hem görsel hem işlev açısından başarılı tasarımlar çıkacağı unutulmamalıdır.

Hizmetlerimiz

Bizi Takip Edin

(0850) 241 18 58
0 507 847 10 47