TurkWorks Dijital Medya Hizmetleri
SEO - ASO

Dönüşüm odaklı SEO , ASO performans pazarlama hizmetleri ile işletmenizi büyütün.

Öncelik ile Seo ve Aso nedir , aralarındaki farklar nelerdir bunlardan bahsedelim. Google’a seo diye arattığınızda karşınıza aşağıdaki bilgiler çıkacaktır.

Arama motoru optimizasyonu, web sitelerini arama motorlarının daha rahat bir şekilde anlayabilmesine “taramasına” olanak sağlayacak şekilde arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek “web sitesinin optimize edilmesi” hedeflenen anahtar kelimelere ait arama motoru aramalarında yükseltilmesidir

ASO nedir diye bir aratma yaptığınızda.?

App Store Optimization kısaca ASO; uygulamaların Google Play Store ve Apple App Store gibi yerlerde daha üst sıralarda yer alarak görünürlük elde etmek ve dönüşümleri artırmak için yapılan optimizasyon işlemleridir.

ASO ve SEO Arasındaki Farklar Nelerdir?

ASO ve SEO, anahtar kelime analizi ve dönüşüm oranı optimizasyonu gibi birçok konuda benzerlik taşımasına rağmen SEO web siteleri için, ASO ise mobil uygulamalar için yapılır. 

TurkWorks SEO – ASO hizmetleri için bünyesinde bu işte profesyonel yalnızca bu işi yapan çalışanlar bulundurmaktadır. Öncelikle belirtelim ki dünya üzerindeki hiçbir seo ve aso uzmanları sitenizi en üst sıralara çıkaracağına garanti veremez.

Nitekim Google’da kendi sayfasında yükseltilmek için seo çalışması yaptıracak kişilere bazı uyarılarda bulunmaktadır. 

Google Seo Seçimi başlıklı google seo klavuzunun  seo dökümanının 4. Maddesinde şu şekilde yazmaktadır…

“Yapacağı değişikliklerin sizi arama sonuçlarında birinci sıraya oturtacağını garanti ediyorsa başka birini bulun.

Yine Google şu şekilde yazmaktadır.

 

  • Kimse Google’da birinci sıra garantisi veremez.

    Sıralama garantisi veren, Google ile “özel ilişkisi” olduğunu ileri süren veya Google’a “öncelikli gönderim” hizmetinin tanıtımını yapan SEO’lara karşı dikkatli olun. Google için öncelikli gönderim diye bir şey yoktur. Aslında bir siteyi Google’a doğrudan göndermenin tek yolu URL Denetleme Aracı‘nı kullanmak veya site haritası göndermektir. Bunu kendiniz de yapabilirsiniz.

Bir web sitesinin google’da üst sıralarda yer almasının bir çok kriteri vardır. Kullanmakta olduğunuz alan adınızın yaşı, alan adınızın kaç yıldır aktif olduğu, sayfanızın yıllara yayılan alexa sıralaması, sayfanızın günlük tıklanma oranı, hizmet verdiğiniz sektörde kaç tane rakibinizin olduğu ve nekadar çok web sitesinin olduğu gibi saymakla bitmeyen kriterler vardır bunlar belli başlı kriterlerdir. Sitenizin seo uyumlu tasarımlı olması , kullanılacak kelimelerin , verilecek back linklerin makalelerin sitenizin seo ya etkisi gibi daha başka başka kriterler de.

Eğer vermiş olduğunuz sektör’de ülkenizde pek web sitesi yoksa üst sıralara çıkma konusunda daha şanslısınız. Fakat her web sitesi eğer google ‘da üst sıralara çıkmak istiyor ise düzenli ve devamlı olarak seo çalışması yaptırmalıdır.  Seo çalışması bir kere yapılacak birşey değildir siz seo çalışması yaptırırken rakiplerinizde öne geçmek için sürekli seo çalışmaları yaptırmakta ve sizinle rekabet halindedir. Örneğin google aramasında 2. sırada çıktınız fakat alttaki rakipleriniz seo çalışmalarını sürekli yaptırıp sizin önünüze rahatlık ile geçebilir. 

 

TurkWorks Ekibi olarak Konusunda Uzman SEO VE ASO Profesyonelleri ile çalışmaktayız. Vermiş Olduğumuz Seo Ve Aso Hizmetlerini 4 Ana Başlık Altında Toplayabiliriz.

– Teknik Seo Danışmanlığı

– Site İçi Seo Danışmanlığı

– Site Dışı Seo Danışmanlığı

– Uluslararası Seo Danışmanlığı

 

TurkWorks Ekibi Olarak Vermiş Olduğumuz Seo Hizmetindeki Bazı Kriterlerimiz Aşağıdadır.
  • Sitenizin içeriğini veya yapısını inceleme
  • Web sitesinin geliştirilmesi. Örneğin, barındırma, yönlendirmeler, hata sayfaları, JavaScript kullanımı, sitenizin tam anlamıyla seo uyumunun sağlanması.
  • Seo’ya uygun İçerik geliştirme.
  • Çevrimiçi iş geliştirme kampanyalarının yönetimi.
  • Anahtar kelime araması.
  • Rakipleriniz ile sitenizin seo analizleri aylık düzenli  raporlar şeklinde size sunumu.
  • Seo’nun olmazsa olmazı olan back link çalışmaları.
 
144
Tamamlanan Proje
38 +
Devam Eden Proje
175 +
Mutlu Müşteri

Aso yani App store optimization seo ile benzerlik göstermektedir . Yapılacak çalışmalar hemen hemen birbiri ile benzer çalışmalardır. TurkWorks ekibi olarak hem web sitelerinizi hemde uygulamarınız üst sıralara çıkarmak için profesyonel ekibimiz ile birlikte kordineli şekilde çalışmalar yapmaktayız. Seo ve aso çalışmaları zaman içerisinde verim alınabilecek çalışmalar olmak ile beraber web sitesi için ve uygulamalar için olmazsa olmazdır.

Hizmetlerimiz

Bizi Takip Edin

(0850) 241 18 58
0 507 847 10 47