TurkWorks Dijital Medya Hizmetleri
Dijital Pazarlama

Markanızı Dijital Olarak Hedef Kitlenize Ulaştırıyoruz.!

TurkWorks ekibi olarak markanızın interaktif ortamda müşterileriniz ile etkileşim kurması için profesyonel ekibimiz ile yaratıcı pazarlama stratejileri geliştiriyoruz. 

TurkWorks dijital pazarlama konusunda internet ortamindaki tüm kanalları kullanır. Bunlar Sosyal Medya, Google Arama, Müşteri İletişimi, Dijital Reklam ve Web Sitesi gibi kriterleri içerir.

 Markanızın dijital pazarlama sürecinde çıkacağı Bing Ads gibi, Google Ads , İnstagram, Youtube, Facebook reklamlarında en düşük bütçe ile en iyi verimi almak için özel stratejiler belirleriz. Rakip analizleri , kullanılıcak arama kelimelerinin rakipler ile istatisliklerinin çıkartılması ve ona göre kelime planlaması yapılması gibi bir çok alanda özel çalışmalar yaparak en düşük bütçe ile en yüksek etkileşimi almayı hedefleriz.

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama, çeşitli web siteleri, sosyal medya, arama motorları ve mobil uygulamalar aracılığıyla promosyon ürün ve hizmetlerinin satışını sağlayan dijital bir platform hizmetidir. Dijital pazarlama, elektronik ortamda sunulan etkili bir pazarlama yöntemidir. Günümüzde sürekli gelişen teknoloji sayesinde birçok çeşit ve yöntem bulunmaktadır. İşletmeler, hedef kitlelerine ulaşmalarını sağlayan en iyi yöntemi kullanarak dijital pazarlama yoluyla daha fazla ürün satmayı amaçlar.

Ürünlerin dijital ortamda tanıtılması ve müşterilerin satın alma yapmasına olanak sağlanması dijital pazarlama olarak tanımlanmaktadır. Dijital pazarlama sayesinde kişiler ihtiyaç duydukları ürün yelpazesine kolaylıkla erişebilmekte ve istedikleri karşılaştırmaları yaptıktan sonra online olarak satın alabilmektedir.

Günümüzde bilgisayarlardan, cep telefonlarından, televizyonlardan veya diğer cihazlardan herhangi bir yolla internete erişilebilir. İnternet pazarlamacılığı;

 • Yeni satışlar için müşteri verilerini tutma, maliyetleri düşürme,
 • Rakiplerle rekabet etme,
 • 7/24 müşteri bulma imkânı,
 • Uluslararası pazarlara kolay erişim,

 gibi birçok avantaja sahiptir.

Kanallar ve pazarlama faaliyetleri online/çevrim içi gerçekleşir, dijital pazarlama sağlanır. Tüm işletmeler bu adımı atmalı çünkü dijital pazarlamanın geleceği oldukça parlaktır.

E-posta pazarlama, içerik üretimi, banner reklamlar, tasarım programları, SEO, SEM gibi dijital pazarlama konularında profesyonel çözümler sunmaktayız.

TurkWorks ekibi dijital pazarlama stratejilerini geliştirirken Sosyal Medya Pazarlaması (SMM); Google Ads (eski adıyla Google AdWords), Google Analytics, Google Data Studio, Google Tag Manager, Facebook Ads Manager Conversion Optimization gibi dijital pazarlama araçlarına etkili olarak kullanır.

144
Tamamlanan Proje
38 +
Devam Eden Proje
175 +
Mutlu Müşteri

Kullanmakta Olduğumuz Dijital Pazarlama Stratejilerimiz ‘den bazıları.!

 1. WEB SİTESİ PAZARLAMASI

Web sitesi bütün dijital pazarlama faaliyelerinin merkezindedir. Web sitesi güçlü bir pazarlama kanalıdır, ancak çeşitli çevrimiçi pazarlama faaliyetlerinin de birlikte yürütülmesi gerekir. Markayı, ürünü veya hizmeti açık ve akılda kalıcı şekilde temsil etmelidir. Hızlı, mobil uyumlu ve kullanımı kolay olmalıdır.

 1. TIKLAMA BAŞI MALİYET (PPC) REKLAMCILIĞI

Tıklama Başına Maliyet reklamcılığı ingilizcesi ile pay-per-click (PPC), pazarlamacıların ücretli reklamlar aracılığıyla dijital platformlar ile potansiyel müşterilerine ulaşmasını sağlar. Google, Linkedin, Twitter, Pinterest veya Facebook gibi birçok platformda PPC reklam kampanyaları oluşturulabilir. Reklamları ürün ve hizmet ile ilgili terimler arayan kişilere göstererek müşterilere ulaşmaya çalışılır. Kullanıcıların demografik bilgilerine (yaş, cinsiyet gibi) göre ayrılıp belirli ilgi alanları veya bulundukları lokasyonlar hedeflenebilir. En popüler PPC platformları Google ve Facebook reklamlarıdır.

 1. İÇERİK PAZARLAMASI

İçerik pazarlamasının amacı, içerik kullanımı yoluyla potansiyel müşterilere ulaşmaktır. İçerikler genellikle bir web sitesinde yayınlanır ve ardından sosyal medya, e-posta pazarlaması, SEO ve hatta tıklama başı maliyet reklamları aracılığıyla tanıtılır. İçerik pazarlamasının araçları arasında bloglar, e-kitaplar, çevrimiçi kurslar, infografikler, podcastler ve web seminerler bulunur.

 1. E-POSTA PAZARLAMASI

E-posta pazarlaması en etkili dijital pazarlama kanallarından biridir. Pek çok kişi e-posta pazarlamacılığını spam e-posta iletileriyle karıştırır fakat e-posta pazarlaması potansiyel müşterilerinizle veya markanızla ilgilenen kişilere ulaşma araçlarından biridir. Dijital pazarlamacılar e-posta listelerinde ki kişileri diğer pazarlama kanallarını kullanarak da müşteriye dönüştürmeyi amaçlarlar.

 1. SOSYAL MEDYA PAZARLAMACILIĞI

Dijital pazarlamada sosyal medya kampanyalarının birincil amacı marka bilinirliğini artırmak ve sosyal güven oluşturmaktır. Sosyal medya pazarlamasında daha derine indikçe potansiyel müşteriler kazanmak hatta doğrudan satış kanalı oluşturmak için de kullanırlır.

 1. SATIŞ ORTAKLIĞI (AFFILIATE) PAZARLAMASI

Pazarlamanın en eski şekillerinden biri olan satış ortaklığı pazarlaması , internetin kullanılmasıyla birlikte yeniden hayat buldu. Fenomenlerin, toplum tarafından bilinen kişilerin, ziyaretçi sayısı çok olan sitelerin , anlaştıkları firmaların ürününü tanıtması ve sonrasında bu yolla yapılan her satıştan komisyon almasıdır. Ürün satan web siteleri, Amazon gibi birçok tanınmış şirkete ayda milyonlarca dolar ödeyen satış otaklığı pazarlama programları bulunur.

 1. VİDEO PAZARLAMA

Youtube artık en popüler ikinici arama motoru haline geldi. Pek çok kullanıcı satın alma kararı vermeden önce ürün özelliklerini öğrenmek ve ürünü incelemek için Youtube’a yöneliyor. Video pazarlama kampanyası yürütmek için Facebook ve İnstagram videoları hatta TikTok dahil olmak üzere çeşitli video pazarlama platformları da kullanılıyor. Şirketler en başarılı video pazarlama stratejisini oluşturmak için SEO, içerik pazarlaması ve daha geniş sosyal medya kampanyalarını birbirine entegre ediyor.

 1. SMS PAZARLAMASI

Şirketlerin ürünleri ve en son yaptıkları promosyonları hakkında bilgi vermek ya da istekli müşterilerine fırsat vermek için SMS yani metin mesajları kullanır. Teknolojinin ilerlemesi, kısa mesaj ile müşterilerin doğrudan ödeme yapmasına da olanak sağladı.

9.SEM / ARAMA MOTORU PAZARLAMASI

SEM (Search Engine Marketing) ya da Türkçe olarak Arama Motoru Pazarlaması, markaların arama motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması için yapılan çalışmalara denir.

Arama motoru reklamcılığı olarak da tanımlanan SEM, arama motorlarında ücretli reklam alımı gerçekleştirilerek web sitelerinde trafik artışı işlemlerinin bütününe denir. En popüler ve sık kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Marka bilinirliği ve marka değerini artırmaya yönelik bir çalışma olan SEM, müşteri kitlesini geliştirmek açısından da oldukça önemlidir. Ayrıca SEM çalışmaları ile trafiğinizi anlık arttırma şansı yakalayabilirsiniz.

TurkWorks ekibi olarak markanızın dijital pazarlama yönetimini sizinle birlikte planlayarak, düşük bütçe yüksek verimli  geri dönüşümleri alabileceğimiz çalışmalar yapabiliriz.

Hizmetlerimiz

Bizi Takip Edin

(0850) 241 18 58
0 507 847 10 47